Du slipper å vente lenge for å opplee den store Golden Globe-vinneren.
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri har norsk premiere 19. oktober.

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri var nominert til hele seks priser og fikk fire under nattens utdeling. Filmens regissør Martin McDonagh var nominert til beste regi, men der var det Guillermo del Toro som tok med trofeet hjem for
The Shape of Water.

 

FILMPRISENE

Beste regissør:

Guillermo del Toro, The Shape of Water – Vinner

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Christopher Nolan, Dunkirk

Ridley Scott, All The Money in the World

Steven Spielberg, The Post

Beste spillefilm, drama

Call Me By Your Name

Dunkirk

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Vinner

Beste spillefilm, musikal eller komedie

The Disaster Artist

Get Out

The Greatest Showman

I, Tonya

Lady Bird – Vinner

Beste kvinnelige skuespiller i en dramafilm

Jessica Chastain, Molly’s Game

Sally Hawkins, The Shape of Water

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Vinner

Meryl Streep, The Post

Michelle Williams, All the Money in the World

Beste mannlige skuespiller i en dramafilm

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name

Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

Tom Hanks, The Post

Gary Oldman, Darkest Hour – Vinner

Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Beste kvinnelige skuespiller i en musikal eller komedie

Judi Dench, Victoria & Abdul

Helen Mirren, The Leisure Seeker

Margot Robbie, I, Tonya

Saoirse Ronan, Lady Bird – Vinner

Emma Stone, Battle of the Sexes

Beste mannlige skuespiller i en musikal eller komedie

Steve Carell, Battle of the Sexes

Ansel Elgort, Baby Driver

James Franco, The Disaster Artist – Vinner

Hugh Jackman, The Greatest Showman

Daniel Kaluuya, Get Out

Beste kvinnelige birolle i en spillefilm

Mary J. Blige, Mudbound

Hong Chau, Downsizing

Allison Janney, I, Tonya – Vinner

Laurie Metcalf, Lady Bird

Octavia Spencer, The Shape of Water

Beste mannlige birolle i en spillefilm

Willem Dafoe, The Florida Project

Armie Hammer, Call Me By Your Name

Richard Jenkins, The Shape of Water

Christopher Plummer, All the Money in the World

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Vinner

Beste fremmedspråklige film

En fantastisk kvinne (Chile)

First They Killed My Father (Kambodsja)

In the Fade (Tyskland/Frankrike) -Vinner

Loveless (Russland)

The Square (Sverige/Tyskland/Frankrike)

Beste manus i en spillefilm

Guillermo del Toro, Vanessa Taylor, The Shape of Water

Greta Gerwig, Lady Bird

Liz Hannah, Josh Singer, The Post

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Vinner

Aaron Sorkin, Molly’s Game

Beste animasjonsfilm

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco – Vinner

Ferdinand

Loving Vincent

Beste filmmusikk

Carter Burwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Alexandre Desplat, The Shape of Water – Vinner

Jonny Greenwood, Phantom Thread

John Williams, The Post

Hans Zimmer, Dunkirk

Beste originalsang i en spillefilm

“Home”, Ferdinand

“Mighty River”, Mudbound

“Remember Me”, Coco

“The Star”, The Star

“This Is Me”, The Greatest Showman – Vinner

TV-PRISENE

Beste dramaserie

The Crown

Game of Thrones

The Handmaid’s Tale – Vinner

Stranger Things

This is Us

Beste kvinnelige skuespiller i en dramaserie

Caitriona Balfe, Outlander

Claire Foy, The Crown

Maggie Gyllenhaal, The Deuce

Katherine Langford, 13 Reasons Why

Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale – Vinner

Beste mannlige skuespiller i en dramaserie

Jason Bateman, Ozark

Sterling K. Brown, This is Us – Vinner

Freddie Highmore, The Good Doctor

Bob Odenkirk, Better Call Saul

Liev Schreiber, Ray Donovan

Beste komiserie

Black-ish

The Marvelous Mrs. Maisel – Vinner

Master of None

SMILF

Will & Grace

Beste kvinnelige skuespiller i en komiserie

Pamela Adlon, Better Things

Alison Brie, Glow

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel – Vinner

Issa Rae, Insecure

Frankie Shaw, SMILF

Beste mannlige skuespiller i en komiserie

Anthony Anderson, Black-ish

Aziz Ansari, Master of None – Vinner

Kevin Bacon, I Love Dick

William H. Macy, Shameless

Eric McCormack, Will and Grace

Beste miniserie eller TV-film

Big Little Lies – Vinner

Fargo

Feud: Bette and Joan

The Sinner

Top of the Lake: China Girl

Beste kvinnelige skuespiller i en miniserie eller TV-film

Jessica Biel, The Sinner

Nicole Kidman, Big Little Lies – Vinner

Jessica Lange, Feud: Bette and Joan

Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan

Reese Witherspoon, Big Little Lies

Beste mannlige skuespiller i en miniserie eller TV-film

Robert De Niro, The Wizard of Lies

Jude Law, The Young Pope

Kyle MacLachlan, Twin Peaks

Ewan McGregor, Fargo – Vinner

Geoffrey Rush, Genius

Beste kvinnelige birolle i en serie, miniserie eller TV-film

Laura Dern, Big Little Lies – Vinner

Ann Dowd, The Handmaid’s Tale

Chrissy Metz, This is Us

Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies

Shailene Woodley, Big Little Lies

Beste mannlige birolle i en serie, miniserie eller TV-film

David Harbour, Stranger Things

Alfred Molina, Feud

Christian Slater, Mr. Robot

Alexander Skarsgård, Big Little Lies – Vinner

David Thewlis, Fargo

Om forfatter

Relaterte artikler

Delta i diskusjonen