Etter å ha sugd blod som Dracula, masserer Claes Bang nå en av Hitlers nærmeste menn.
Den danske skuespilleren Claes Bang, kjent fra The Square og Apple-serien Bad Sisters, har fått en ny og svært spesiell hovedrolle.
Ifølge Deadline spiller han nemlig Felix Kersten – den virkelige massøren til SS-sjef Heinrich Himmler – i den tyske storfilmen I Is Another (Ich ist ein Anderer). Filmen er regissert av Felix Randau (Iceman),
Møtes på tog til Oslo
Handlingen foregår i etterkrigstiden, nærmere bestemt høsten 1952.
Journalisten Hedda og ektemannen Winfried støter på Kersten på et tog til Oslo. Men møtet blir starten på en historie som får Kerstens heltestatus til å rakne.
Kersten er blitt hyllet som mannen som reddet tusenvis av jøder fra nazistenes leirer – men Hedda tviler. Hun tror han har pyntet på sannheten for å sikre seg en plass på listen over kandidater til Nobels fredspris.
Kjente navn på rollelisten
Bang får følge av Valerie Pachner (A Hidden Life) og Susanne Wuest (Goodnight Mommy).
Filmen er for tiden under salg til internasjonale distributører, og noen norsk premieredato er ennå ikke klar.
