Seth Rogens Hollywood-satire «The Studio» gjør seg klar for en ny runde – og denne gangen står selveste Madonna i sentrum.
Ifølge Variety skal popikonet spille en nøkkelrolle i seriens andre sesong, der handlingen tar utgangspunkt i den mye omtalte, men skrinlagte biopicen om hennes liv og karriere.
I 2023 ble Universal-prosjektet lagt på is, til tross for at det var planlagt som en storproduksjon med Julia Garner i hovedrollen. Serien bruker nå dette som springbrett for en metahistorie der Rogens fiktive filmselskap, Continental Studios, forsøker å realisere filmen som aldri ble laget – og samtidig posisjonere den for Oscar-hype via filmfestivalen i Venezia.
Meta-humor fra Hollywoods maskinrom
«The Studio» ble godt mottatt for sin satiriske skildring av filmbransjen, og første sesong bød på en rekke stjernecameoer. Med Madonna involvert ser det ut til at serien fortsetter å leke med grensene mellom virkelighet og fiksjon.

På Instagram har både Madonna og Julia Garner delt bilder fra Venezia, noe som tyder på at opptakene allerede har funnet sted der. Dermed kan publikum vente seg en historie som speiler virkelige hendelser – men med seriens karakteristiske skråblikk på Hollywoods PR-maskineri og prestisjejakt.
Første skuespillerrolle på over 20 år
Rollen markerer Madonnas første skuespillerjobb siden hun hadde en cameo i «Will & Grace» i 2003. Det gjør opptredenen i «The Studio» til et sjeldent gjensyn med popstjernen foran kamera i en fiksjonsserie.
Samtidig er interessen for Madonnas livshistorie fortsatt stor. Det ble nylig kjent at Netflix arbeider med en miniserie om artisten i samarbeid med «Deadpool & Wolverine»-regissør Shawn Levy. Dermed kan «The Studio» bli en ekstra aktuell kommentar til hvordan biografiske musikkfilmer blir til – eller ikke blir til.
Andre sesong av «The Studio» har foreløpig ikke fått premieredato, men med Madonna på rollelisten ligger det an til en oppfølger med både høy stjernefaktor og skarp satire.
