Robert Pattinson spiller TV-journalist på jakt etter pedofilei første trailer til «Primetime»

Robert Pattinson fortsetter å fylle kalenderen i 2026. Ved siden av filmer som The Drama og Dune er han nå aktuell i thrilleren Primetime – og den første traileren byr på en intens og ubehagelig stemning.

I filmen spiller Pattinson en karakter inspirert av den amerikanske TV-profilen Chris Hansen, kjent fra det kontroversielle true crime-programmet «To Catch a Predator». Serien ble et kulturfenomen på 2000-tallet gjennom skjulte kameraer og konfronterende metoder brukt for å avsløre menn som forsøkte å møte mindreårige.

Selv om handlingen foreløpig holdes tett til brystet, antyder traileren at «Primetime» følger en programleder som blir stadig mer besatt av å skape sensasjonell TV – med stadig mørkere konsekvenser.

Pattinson får selskap av Phoebe Bridgers, som her gjør sin første større filmrolle. Rollelisten inkluderer også Merritt Wever, kjent fra Severance, samt Skyler Gisondo fra Booksmart og årets Superman.

Bak kamera finner vi dokumentarfilmskaper Lance Oppenheim, som tidligere sto bak den kritikerroste HBO-dokumentaren Ren Faire om maktkamp og familieintriger i en amerikansk middelalderpark.

A24 har ennå ikke offentliggjort en eksakt premieredato, men «Primetime» sikter mot kinopremiere høsten 2026.