Gal kjendis-stalker i traileren til vill skrekkomedie fra «Cocaine Bear»-forfatteren

Samara Weaving og Ray Nicholson spiller hovedrollene i Borderline, en mørk og morsom skrekkomedie skrevet og regissert av Jimmy Warden – forfatteren bak Cocaine Bear.

En stalkers marerittaktige besettelse

For mange kjendiser er det ultimate marerittet at en stalker dukker opp på døra. Det er nettopp dette som skjer i «Borderline», hvor en rømning fra et mentalsykehus tar en dramatisk og bisarr vending.

Ray Nicholson spiller en sosiopat som bryter seg inn i hjemmet til en berømt popstjerne, spilt av Samara Weaving. Overbevist om at de er ment for hverandre, tar han henne som gissel i den naive troen at de skal gifte seg. Samtidig kjemper hun desperat for å unnslippe hans grep.

Fra skaperen av Cocaine Bear

Filmen er skrevet og regissert av debutanten Jimmy Warden, som også er Weavings ektefelle. Han har tidligere skrevet de absurde skrekkkomediene Cocaine Bear og The Babysitter: Killer Queen, hvor Weaving også hadde en rolle.

I tillegg til hovedrollene finner vi et spennende ensemble:

  • Eric Dane («Grey’s Anatomy»)
  • Alba Baptista («Warrior Nun»)
  • Jimmie Fails («Nickel Boys»)
  • Billy Magnussen («No Time to Die»)

Morsom, gal og voldelig

Ifølge Weaving kan publikum forvente seg en uforutsigbar opplevelse:

– Jeg tror folk kommer til å tenke: «Hva er det jeg ser på?!» Du har sett Cocaine Bear. Det er en blanding av ulike sjangre, og Borderline er det samme – om ikke enda villere. Vel, det er vanskelig å overgå en kokainbjørn, ikke sant? Men Jimmy har et sprøtt hode, og jeg tror folk kommer til å elske den, sier hun til IndieWire.

Filmen ser ut til å bli like voldelig som den er morsom, med to sterke skuespillere i hovedrollene. Weaving er allerede en favoritt i sjangeren etter filmer som Ready or Not og Scream VI, mens Nicholson – sønn av Jack Nicholson – nylig spilte i Smile 2.

Borderline har amerikansk kinopremiere 14. mars.